ABD, Sınırları Kollamak İçin Robot Köpeklerin Devriye Atacağını Açıkladı

ABD, güney sınırını güvenliğini sağlamak amacıyla robot köpekler kullanacağını açıkladı. Bir süredir test edilen köpeklerin başarılı olması, bu kararın alınmasını sağladı. ABD’nin sınırları, Ghost Robotics adlı şirketin robot köpekleriyle korunacak.

abd robot köpekler

ABD İç Emniyet Bakanlığı, gerektiğince radikal bir karar aldığını açıkladı. Yetkililer doğrulusunda oluşturulan açıklamalarda, ülkenin güney sırının bir süredir robot köpeklerle korunduğu, bugüne dek oluşturulan testlerin başarılı bulunduğu ifade edildi. Alınan yeni karara göre sınırdaki robot köpeklerin adedi artırılacak ve testler, daha geniş kapsamda sürdürülecek.

ABD’li yetkililer doğrulusunda oluşturulan açıklamalara göre ülkenin güney sınırı, insan ve hayvanların hayatlarını sürdürebilmesi amacıyla pek de ideal değil. Genellikle de yüksek sıcaklıklardan dem vuran bakanlık yetkilileri, gerçekleştirdikleri çalışmalar neticesinde robot köpeklerin bölge amacıyla daha ideal bulunduğu neticesine ulaştılar. Robot köpeklerin ne kadar etkili olacağını vakit gösterecek.