Selçuk Bayraktar Yeni İnsansız Savaş Uçağını Görücüye Çıkardı: İşte Bayraktar KIZILELMA’dan İlk Görüntüler

Baykar Teknoloji bilhassa Ukrayna’daki İHA ve SİHA’ların başarısının sonrasında adından sıkça söz ettirirken, Selçuk Bayraktar AKINCI B’nin irtifa rekoru kırdığını ve yeni MİUS Bayraktar KIZILELMA’yı duyurdu.

bayraktar kızıl elma
Baykar Teknoloji doğrulusunda imal edilen insansız hava araçları (İHA) ve silahlı insansız hava araçları (SİHA) Ukrayna’da çıkarttığı başarılı işlerle adından sıkça söz ettirmiş hem de Ukrayna Silahlı Kuvvetleri doğrulusunda Bayraktar SİHA’larına şarkı bile bestelenmişti. Bayraktar SİHA’larının bu başarısından bütün dünyada da övgüyle sözedilmeye devam ediliyor.

Baykay teknoloji doğrulusunda imal edilen bir başka TİHA (Taarruzi insansız hava aracı) Bayraktar AKINCI’nın B modeli de geçen zamanlarda bir rekora imza attı. Toplamda 1500 HP’ye sahip olan Bayraktar AKINCI B test uçuşlarına devam ederken, 40.170 feet yüksekliğe erişerek şimdiye kadar milli havacılık tarihimizde çıkılan en yüksek irtifaya ulaştı. Selçuk Bayraktar bu müjdeyle beraber bir yeni insansız harp uçağının daha duyurusunu yaptı.

bayraktar kızıl elma bayraktar kızıl elma bayraktar kızıl elma