Huawei Watch Fit Mini Özellikleri ve İnceleme

Sonunda dizaynıyla hanımlara özgü ve vintage tatta bir akıllı saat geldi. Huawei Watch Fit mini, hanımlar amacıyla mükemmel alternatif, beyler amacıylase günü kurtaracak iyi bir armağan alternatifi.

huawei-watch-fit-mini-özellikleri

Huawei, geçen sene sunduğu Watch Fit’i yeniledi. Şirketin Watch Fit 2’yi duyurmasını bekliyorduk gerçi, fakat Huawei onun yerine yeni modeli Watch FIT mini şeklinde isimlendirme kararı almış ve ürünü de esasen buna göre şekillendirmiş. Aslına bakarsanız bu hareket, çeşitlilik sağlanması yönünden gerektiğince doğru. Zira yeni model, öncekine kıyasla daha “mini” bir dizayna sahip ve böylelikle bilhassa hanımların aradığı feminen dizaynı yansıtıyor ve hem de ötesinde, çerçevesi ve ekran şekliyle bulunduğu gibi kahverengi ince kayışıyla da vintage yaklaşımını benimsiyor ki, biliyorsunuz bilhassa son senelerde vintage giyim gerektiğince rağbet görüyor. Aksesuarlarda da bu çizgiyi yakalamak isteyenler amacıyla güzel bir alternatif olacaktır diye daha araştırmanın başında söyleyebiliriz. Ha, bu arada saatin ilaveten buzlu beyaz renk alternatifi de var, onu da söyleyelim.

Dikdörtgen biçimli ekranı Watch Fit’e göre daha dar geliştirilen Watch Fit Mini, 1.47 inç boyutunda bir ekrana sahip. Ekranın çözünürlüğü biraz düşürülmüş, fakat ekran daraldığı amacıyla bu rahatsızlık vermiyor. Çözünürlük 194×368 piksel olurken, ekran paneli olarak tekrar AMOLED kullanılmış.

Saatin dizaynında en ilgi çekici yanı gerektiğince ince geliştirilmiş deri kaplamalı kayış diyebiliriz. Zira bununla bilhassa kullandığımız vakit içersinde saati gören pek çok hanım fazlasıyla beğendi ve saatin modelini sordu. Hatta aralarında denemek isteyenler de oldu. Bu anlamda Huawei’nin dizayn çizgisinde istediği sonuca ulaştığını söylemek güç olmayacaktır. Bu arada bu deri kayışın cilt arkadaşı dokuya sahip bulunduğunu da söyleyelim; kolda gerektiğince rahat duruyor, ciltte iyi bir his uyandırıyor.

Adımsayar Var
Cinsiyet Kadın
GPS (Küresel Konumlama Sistemi) Yok
Kalp Ritmi Ölçme Yok
Kamera Yok
Sesli Görüşme Yok
Su Geçirmezlik Yok
Titreşim Yok
Uyku Takibi Yok
Uyumlu Marka Universal