Yeni Apple Mac Studio ve Studio Display Çıktı: İşte Fiyatı ve Teknik Özellikleri

Apple’ın yeni bilgisayarı Mac Studio ve onun güncel ekranı Studio Display, Apple EBIL etkinliğinde duyuruldu. İşte Mac Studio ve Studio Display’in teknik özellikleri.

Apple kullanıcılarının heyecanla beklediği yeni Apple Mac Studio bilgisayarı resmi olarak duyuruldu. Apple’ın tekrar yeni sunduğu M1 Ultra yongasına sahip olan kuvvetli Mac Studio, yanında büyük ve nefis görüntü yayınlayan Apple Studio Display’i de Mac Studio ile birlikte tanıttı.

Apple’ın yeni canavarı Mac Studio’nun ve onun yaveri Studio Display’in teknik ve dizayn özelliklerini alçakta derledik, gelin birlikte göz atalım.

Apple Mac Studio

apple mac studio

Yeni Apple Mac Studio, bu kadar ufak bir dizayna sahip olmasına karşın ortamında bomba gibi olan M1 Max ve M1 Ultra yongaları yardımıyla devasa bir güce sahip. Apple’ın dediğine göre Mac Studio, bu kadar kuvveti bu kadar kompakt bir dizayna sığdıran ilk bilgisayar.

7,7 inç’lik genişliğe ve 3,7 inç’lik uzunluğa sahip olan bu ufak Apple Studio, ısı denetimini iyi halledecek şekilde tasarlanmış. Merkezdeki ısı, hava şeklinde arka taraftaki geniş mazgallardan dışarı veriliyor ve oldukça az ses yapıyor.

Apple Mac Studio Display

Apple Studio Display

Böyle klas bir bilgisayarın bir de klas monitöre gereksinimi var tabii ki. Apple, Mac Studio ile birlikte onun ekranı Studio Display’i de tanıttı. Yükseklik ve eğiklik ayarı yapılabilen Studio Display, 27 inç boyutunda ve 30 dereceye kadar eğilebiliyor. TrueTone destekli ekran 14,7 milyon piksele, 5K retina’ya, yansıtmama ve nano doku cam özelliklerine sahip.

Monitörde A13 Bionic çipi, iPad’te de tespit edilen 12 MP ultra geniş açılı ön kamera ve ses sistemi bulunuyor. Kamerada Ana Sahne sistemi, hoparlörde ise 6 hoparlörlü uzamsal ses sistemi ve üç yönlü mikrofon sistemine erişebiliyorsunuz. Hoparlörlerde ilaveten Dolby Atmos desteği de mevcut.