Porsche Apple ile Anlaşmaya Yakın!

Geçtiğimiz günlerde alanlarının zirvesinde bulunan iki büyük markanın anlaşacağına dair söylentiler çıkmıştı. Fazlasıyla sevilen spor araba Porsche ve Apple arasında bir anlaşma olacağına dair çıkan söylentilere bakılırsa Porsche, Apple ile kurduğu iş birliğiyle beraber piyasaya sunacağı arabalarının Elon Musk’un Tesla’sına rakip olması bekleniyor.

Porsche bu iş birliğiyle beraber geliştirilen araçların teknolojik, daha emniyetli, konforlu ve ekonomik hale getirilmesini hedefliyor. Araba dünyasında güncel olarak zirve yarışında her daim adını yazdırmayı başaran Porsche araba üretimi konusunda gittiği bu değişiklik ile beraber yalnızca spor araba tutkunlarını değil tüm dünyayı etkisi altına almayı ve medyada uzun süre adından bahsettirmeye başladı.

Porsche Apple ile Anlaşmaya Yakın!
Porsche Apple ile Anlaşmaya Yakın!

Henüz hangi konuda iş birliği yapacakları gizemini korusa da Porsche araba konusunda Apple’dan alacağı yardımlarıyla yeni nesil bir araba üretecekmiş gibi gözüküyor. Durum böyle olunca insanlar da spor araba konusunda zaten zirvede yerini alan Porsche’nin neden böyle bir değişikliğe gittiğini merak ediyor. Bunların yanı sıra anlaşma sağlanması durumunda Porsche’nın Apple cihazlarının fonksiyonlarına erişme hakkının sağlanacağı söyleniyor.

Porsche ile Apple Mühendisliği

Porsche ile Apple, araçlarınızı iPhone’unuzda kontrol edebileceğiniz bir sistem geliştirmek için mühendislik çalışmaları yürütmeyi planlıyor ve araç içerisinde yeni nesil sürüş asistanlarını eklemek istiyor. Çalışmalar, her iki şirketin de hızlanmaya başlayan akıllı ve elektrikli otomobil yarışmasında lider olarak rol almak için birlikte hareket etmesini sağlayacak.

Bu anlaşmanın ardından Apple’ın ekonomik anlamda ciddi bir büyüme yaşayacağı düşünülürken bu iki markanın arasındaki anlaşmasının Apple ürünlerini daha ekonomik hâle getireceğini ve satış konusunda yeni bir rekor kırmayı planladığı düşünülüyor. Önümüzdeki aylarda Porsche ve Apple’ın arasındaki anlaşmanın sağlanması ve hem araba hem teknoloji dünyasında ciddi bir patlama yaşaması bekleniyor.

En son ürününü kısa bir süre önce piyasaya süren Porsche’nin bu anlaşma sonrasında üretmesi beklenen modeli için çalışmaların ne zaman başlayacağı konusu da henüz açıklanmadı. Apple-Porsche arasındaki bu iş birliğinin hızlı şekilde etki etmesi beklenmesi sebebiyle 2023 yılının ortalarında piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor. Apple ilgili diğer haberlerimiz Haber – WooTekno adresinde!