Intel CEO’su Gelsinger Şirketin Temel Sorunlarını Çözüyor!

Intel CEO’su Gelsinger şirketin temel sorunlarını çözüyor. Gelsinger 2021 yılında yönetimi devraldıktan sonra şirketin yeniden yapılandırılacağından bahsetmişti. İlk yılındaki en büyük hedefin yapılanmanın temellerini atmak olduğunu söyleyen Intel CEO’su gelecek için birden fazla projeleri olduğundan bahsetti. Tanıtımı tam bir yıl önce bugün gerçekleşen Intel bugün, eski Intel’e çok benzeyen yeni Intel’in nasıl şekillendiğini kontrol etmek ve görmek için çalışmalarına devam ediyor.

Intel’in yakın zamanda yeniden yapılanmaya gitmesinden önceki son on yılı, 2020’de şirket için neredeyse her şeyin ters gittiği feci bir yazla sonuçlanan ve bir dizi yanlış tercihin yapıldığı bir dönemdi. Sonraki büyük üreticilerin ayrılması ve en seçkin ortaklarından birinin istifasından birkaç hafta sonra Intel’in yönetimi değişti. Intel geçmişte kronolojik olarak 2014’te giyilebilir teknolojik cihazlar, 2015’te dronlar ve robotlar, 2016’da VR, 2017’de sürücüsüz arabalar, 2018’de akıllı gözlükler ve 2019’da 5G gibi pahalı ve gösterişli yeni teknoloji pazarlarına uzun zamanlarını ve kaynaklarını harcadı. Bu süreçte Intel, işlemcileri nasıl ve kimler için yapacağını yeniden düşündüğünü açıkladı. Ardından dünyada teknolojik cihaz işlemcilerini tasarlayan, üreten ve satan büyük üreticilerden biri olarak gücünü yaptığı açıklamalar ile vurguladı.

Şirket içerisinde yaşanan bu fikir ayrılıklarının ardından Intel 2021 yılının ortasında eskisi gibi güçlü bir şirket olmayı başardı. Şirket, işlemcilerini hem dizüstü bilgisayarlar hem de masaüstü bilgisayarlar için yıllar süren gecikmelerden sonra büyük değişiklikler ile yeni işlemci modellerini piyasaya sürmeyi başardı.

 

Intel CEO'su Gelsinger Şirketin Temel Sorunlarını Çözüyor!
Intel CEO’su Gelsinger Şirketin Temel Sorunlarını Çözüyor!

INTEL GRAFİK KARTI ÜRETMEK İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADI

2020’yi felaketin eşiğinde geçirdikten sonra Intel, 2021’in tamamını tüm doğru adımları atarak ve her şeyi planladığını söyledi. Bu projelerden birisi de Intel’in Grafik Kartı üretmek için yaptığı çalışmalardı. Günümüzde Gelsinger’in Intel’de CEO olarak ikinci yılı ve şu ana kadar gösterdiği performans hakkında herkes Intel’in gerçek potansiyeline ulaşacağını tahmin ediyor. Intel’in grafik kartları da önümüzdeki aylarda dizüstü bilgisayarlar ve masaüstü bilgisayarlar için piyasaya sürülmeye hazır ve şirketi girebileceği yeni bir ürün kategorisine sokuyor. AMD veya NVIDIA gibi uzun süreli çalışmalarının ana amacı oyun ağırlıklı bir grafik kartı üretmek. Şirket yıllar süren düşüşün ardından bugün eski gücüne ve potansiyeline kavuşmasının yanı sıra yeni projeleriyle de teknoloji tutkunlarını heyecanlandırmaya devam ediyor. Daha fazla teknolojiye dair habere ulaşmak için sitemize göz atabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.