Twitter, Tweet Hediyesi Üzerinde Çalışmalara Başladı. Hediye Kripto Para ve NFT

Twitter, yazılan tweetler için kripto sanal para, nft gibi varlıkların gönderimini sağlayacak araçlar geliştirmeye başladı. Artık kullanıcılar beğendiği bir tweete kripto ya da sanal para ile hediye gönderebilecek.

twitter para hediye gift

Aslına bakacak olursak Twitter’ın üstünde çalıştığı yeni özellik, tam manasıyla bir sürpriz değil. Zira başta TikTok olmak üzere pek çok sosyal medya platformu, program içi hediye usulü kullanıyor. Twitter’ın üstünde çalıştığı yeni özellik, bu girişimlerin en yenisi olacak gibi görünüyor. Twitter sözcüleri, kullanıcılar arasındaki etkileşimi artırabilmek amacıyla yeni yollar aradıklarını, bunun da onlardan bir tanesi olduğunu açıkladılar. Fakat bu özelliğin ayrıntılarıyla alakalı hiçbir ayrıntı verilmedi.

Bu arada Jane Manchun Wong’un paylaştığı ekran görüntüsünde kullanıcı ismine eklenmiş bir mikrofon simgesinin yer aldığını görüyoruz. Bunun ne manaya yaklaştığını kimse bilmiyor. Sektör kaynaklarına göre mikrofon, Super Follow özelliği ile alakalı olsa da bu hususta net bir şey yok.

Kripto Para Nedir?

Kripto para/kripto-para, kripto, ya da coin, bir değişim aracı olarak çalışmak üzere, işlemleri emniyet altına alabilmek amacıyla matematiğin bir dalı olan kriptografi kullanılarak geliştirilmiş bir dijital unsurdur. Kripto paralar bir nevi dijital döviz, seçenek döviz ve sanal döviz’dir.

NFT Nedir?

Takas edilemez jeton, ya da İngilizcedeki tanınmış ismiyle non-fungible token, dijital bir varlığın benzersiz olduğunu ve bu amaçla birbirinin yerine geçemeyeceğini onaylayan, blok zinciri adı verdiği bir dijital defterde depolanan veri birimidir.