Anonymous, Rusya’da Medyayı Denetleyen Kurum Rozkomnadzor’u Hackledi

Rusya ile siber savaş halinde olan Anonymous hacker grubu, Rusya’da medyayı denetleyen kurum olan Rozkomnadzor’u hackleyerek edindiği 500 GB’lık dosyayı herkese açık bir şekilde paylaştı.

anonymous rusya hacker

Geçtiğimiz günlerde Rus devlet televizyon kanalını hackleyen hacker grubu Anonymous’un Ukrayna Savaşı üzerine başlattığı Rusya siber savaşında medya kurumları hedef alınmaya devam ediliyor. Önümüzdeki günlerde Anonymous tarafından Rus kurumlarına yeni saldırıların gelmesi Anonymous Rusya siber savaşını daha da ateşleyecektir.

WebTekno’dan alınan bilgilere göre, Rusya’nın Ukrayna’yı işgaliyle hareketlenen bir diğer cephe olan siber dünyada bugün yeni bir gelişme yaşandı. Rusya’ya savaş ilan eden dünyanın en büyük hacker topluluğu Anonymous hackerları, Rus medyasını kontrol eden, gözlemleyen ve sansürleyen Roskomnadzor kurumuna büyük çaplı bir saldırı gerçekleştirdi.

Hackerlar, Twitter üzerinden paylaştıkları açıklamada siber saldırı sonucunda 360 binden fazla Roskomnadzor dosyasını açığa çıkardıklarını duyurdu. Toplam boyutu 526,9 GB olan bu dosyalar, herkese açık bir şekilde indirmeye açıldı. Bu dev arşivde yer alan bazı dosyaların 5 Mart gibi yakın tarihlerde oluşturuldukları da gözlemlendi.