Instagram Yakında Hikayelere Sesli Mesajlarla Yanıt Vermenize İzin Verebilir

Instagram yakında hikayelere sesli mesajlarla yanıt vermenize izin verebilir. Instagram kısa süre önce hikayelerle etkileşime geçmenin ek bir yolu olarak hikayelere özel beğeni atabileceğiniz etkişelim yöntemini tanıttı. Görünüşe göre şirket, arkadaşlarınızdan, takip ettiğiniz kullanıcılardan gelen video ve fotoğraflara yanıt vermenin başka bir yolunu yakında ekleyip etkileşim oranını yükseltmek istiyor. Tersine mühendislik uygulamalarının yeni özelliklerin tanıtımında tanınan geliştirici Alessandro Paluzzi’ye göre Instagram, insanların hikayelere yanıt olarak sesli mesaj göndermesine izin vermek için çalışıyor. Cumartesi günü Paluzzi, yeni arayüz özelliğinin bir ekran görüntüsünü paylaştı ve Instagram’ın üzerinde çalıştığı bu proje adına bazı açıklamalarda bulundu.

Ardından haberi yapan siteler projenin doğrulanması adına Instagram’a ulaştığını açıkladı. Yapılan haberde şirketin perde arkasında hazırlanan ve üzerinde çalıştığı her özelliğin halka açık bir sürümle sonuçlanmadığını ve böyle bir şeyin mümkün olmayacağını not ettiğinden bahsetti. Instagram, özel hikâye beğenilerini tanıttığında, etkileşimin gelen kutusu karmaşasını ve yoğunluğunu azaltmak olduğunu söyledi. Sesli mesaj gönderme seçeneğinin eklenmesinin bu çalışmalara ters düşeceği ancak uygulama için yapılan şeyin en iyi etkileşimi sağlaması hedeflendiği söylendi.

Instagram Yakında Hikayelere Sesli Mesajlarla Yanıt Vermenize İzin Verebilir
Instagram Yakında Hikayelere Sesli Mesajlarla Yanıt Vermenize İzin Verebilir

Instagram Hikaye Beğenme Özelliği Geldi Mi?

Instagram hikaye beğenme özelliği geldi mi? soruları da fazlasıyla kullanıcılar tarafından sorulmaya başladı.

Yaklaşık bir ay önce yapılan açıklamaların beraberinde bir proje üzerinde çalışıldığından bahsedilmişti. Bunun üzerine sosyal medyada büyük bir yankı uyandıran Instagram güncellemesi için birden fazla fikir ortaya atıldı. Kısa bir süre sonra bir açıklama metini daha yayınlayan Instagram ekibi metinde yeni gelecek özelliğin bir deneme sürecinin olacağından bahsetmiş ve özelliğin hikayelerle etkileşime girmek üzerine olacağından bahsetmişti.

Bu açıklamalar ardından geçtiğimiz ay Instagram getirdiği yeni güncellemeyle birlikte Instagram’da hikaye beğenme özelliğini kullanıcılar için kullanılabilir hâle getirdi. Instagram geliştirme ekibi projenin ilk geri dönüşlerinin fazlasıyla olumlu olduğunu ve kullanıcıların getirilen bu özelliği diğer kullanıcılarla etkileşime geçmek için sık sık kullandığını bildirdi.

Instagram hikaye beğenme özelliğinin gelecek günlerde uygulamada bulunup bulunmayacağı üzerine yeni bir güncelleme metni yayınlayan Instagram ekibi özellikten şu an için memnun olduğunu dile getirmişti.